Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Magurski Park Narodowy, Krempna

Magurski Park Narodowy, Krempna  
Miejscowość: Krempna
 
Województwo: podkarpackie
 
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
 
Kategoria: przyroda / natura / las / park
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: anna_km (7 pkt, 242 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne podkarpackie »
 
Opis Zdjęcia (2) Komentarze (0) Mapa
Co w magurskiej trawie piszczy?

Lato z Magurskim Parkiem Narodowym.

Sierpień za nami. Niektórzy z nas dopiero planują urlop. Są i tacy, którzy zdążyli dawno zapomnieć o letniej atmosferze i wakacjach; wielu czeka wrześniowa gorączka szkolnych przygotowań. Wszystkich zapraszamy na krótką wyprawę do Magurskiego Parku Narodowego. Warto odwiedzić ten urokliwy zakątek choćby myślami, dlatego przygotowaliśmy kilka informacji, które ułatwią podróż wyobraźni. A jeśli skusi Was fantazja – zapraszamy! Lato w Magurskim Parku nadal trwa!

Orliki to symbol tego Parku Narodowego. Te piękne, zwinne ptaki właśnie przeżywają jeden z ważniejszych etapów swojego życia. Zaledwie dwa tygodnie temu młode opuściły gniazda i właśnie uczą się latać. W nauce towarzyszą im jeszcze rodzice, którzy wkrótce będą musieli stawić czoła rozstaniu z dziećmi. Trudno nie porównać tego do pierwszego dnia szkoły – ptasie dzieci trenują dziś, by jesienią być już całkowicie samodzielne.

Upał dokucza nie tylko mieszczuchom. Wysoka temperatura doskwiera również zwierzętom w Parku. Jelenie schładzają się nieco w błocie, tarzając się i oblepiając błotną mazią. Jeśli więc i Wam przeszkadza skwar, nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować błotną kąpiel – wszak czerpiemy z natury, prawda?

Ale Park tętni życiem nie tylko dzięki naturze. Trwa Lato z Magurskim Parkiem Narodowym. W ramach projektu dzieci mogą wspólnie grać i bawić się, poznając sekretne życie Parku. Z jego uroków chętnie korzystają też dorośli turyści. Ulubionym miejscem dla wielu są położone w lesie formy skalne Diabli Kamień i Wodospad Magurski koło Folusza. Szczególnie w upalne dni warto schować się do lasu, gdzie słońce nie doskwiera tak bardzo.

Chcecie zobaczyć to na własne oczy? Dowiedzieć się więcej? Poczuć na własnej skórze chłód wody ze strumienia? Nic prostszego – w Magurze wszystko jest możliwe! Zapraszamy do Krempnej, gdzie w Ośrodku Edukacyjnym można kupić bilety wstępu na szlaki i lepiej poznać Park.

O Magurskim Parku Narodowym warto pamiętać również po powrocie. Stanowi on schronienie wielu gatunków roślin i zwierząt i aby kontynuować swoją działalność badawczo-edukacyjną, potrzebuje naszego wsparcia. W działania na rzecz Parku zaangażowała się już Grupa Nowy Styl, wprowadzając na rynek linię krzeseł Sedia Natura z tapicerkami przedstawiającymi zagrożone gatunki zwierząt. Dochód z każdego produktu z linii Sedia Natura wspiera Magurski Park Narodowy w działaniach na rzecz ochrony zagrożonych gatunków. I to nie wszystko. Grupa pomaga Parkowi w realizacji działań edukacyjnych i promuje odpowiedzialną turystykę.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
Inne ciekawe miejsca w okolicach miejsca: Magurski Park Narodowy, Krempna
 
- Pustelnia św. Jana k/Dukli, Trzciana
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych