Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Ogród japoński, Wrocław

Ogród japoński, Wrocław  
Miejscowość: Wrocław
 
Województwo: dolnośląskie
 
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
 
Kategoria: przyroda / natura / las / park
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: onufry (196 pkt, 17 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne dolnośląskie »
 
Opis Zdjęcia (8) Komentarze (1) Mapa
Ogród japoński we Wrocławiu to oryginalne i nietypowe miejsce idealnie nadające się na weekendowy spacer oraz jako miejsce w którym miło można spędzić czas, a jednocześnie dowiedzieć się czegoś o kulturze Japonii.

Ogród zlokalizowany został w Parku Szczytnickim, nieopodal Hali Ludowej (zwanej także Halą Ludową), przy ulicy Mickiewicza.

Poza bogatą roślinnością obejmującą wiele gatunków drzew i krzewów, klimat ogrodu budują kamienne: latarnie, ścieżki, mostki, plaże a także wodne kaskady (męska - rwąca i żeńska - spokojna) stworzone zgodnie z zasadami tworzenia japońskich ogrodów. Nic nie jest tu dziełem przypadku, wszystkie elementy ogrodu są celowe i przemyślane. Na terenie ogrodu znajduje się staw nad którym przebiega most z pawilonem widokowym, z którego rozciąga się widok na większą część ogrodu. Latem, zwiedzający ogród mogą skorzystać z pawilonu herbacianego, w którym można skosztować japońskiej herbaty. Całość sprawia wrażenie ładu, harmonii i spokoju. Ogród japoński we Wrocławiu to idealne miejsce na wypoczynek od zgiełku miasta i niepokojów dnia codziennego.

Ogród japoński we Wrocławiu stworzony został z myślą o Wystawie Światowej w 1913 roku. Z tego okresu zachował się jednak jedynie ogólny zarys ogrodu. W latach 1996-1997 trwały prace rewaloryzacyjne oraz przeprojektowywanie ogrodu zgodnie z wytycznymi japońskich specjalistów. Niestety, po 2 miesiącach od uroczystego otwarcia został niemal całkowicie zalany podczas powodzi stulecia. Ponownie otwarty w roku 1998, ogród udostępniony został zwiedzającym.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych