Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Syzyfiki - wrocławskie krasnale, Wrocław

Syzyfiki - wrocławskie krasnale, Wrocław  
Miejscowość: Wrocław
 
Województwo: dolnośląskie
 
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
 
Kategoria: zabytek / muzeum
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: onufry (196 pkt, 17 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne dolnośląskie »
 
Opis Zdjęcia (12) Komentarze (2) Mapa
Syzyfiki to jedne z wrocławskich krasnali. Pochłonięte są kamienną kulą na ulicy Świdnickiej, koło Poczty Polskiej, tuż przed wejściem na Rynek Starego Miasta. Jeden z Syzyfków pcha kulę, drugi stara się ją podnieść. Nikt nie wie dokąd zmierzają skrzaty.

Wrocławskie krasnale pojawiły się w mieście z inicjatywy Urzędu Miasta w celu promowania miasta. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę. Krasnoludki na trwałe wpisały się w widok Wrocławia, stając się jego wizytówką i elementem rozpoznawalnym. Co najważniejsze jednak, od razu zyskały przychylność i sympatię nie tylko mieszkańców miasta, ale także przyjezdnych gości.

Dzisiaj we Wrocławiu jest już ponad 30 krasnali cieszących się niesłabnącą popularnością. Coraz więcej nowych krasnoludków to komercyjna inicjatywa prywatnych firm, które stawiając swoje krasnale promują własne firmy, a przy okazji także miasto.

Wrocławskie krasnale znaleźć można na terenie całego wrocławskiego Starego Miasta, oczywiście najwięcej z nich swój mały kącik odnalazło na Rynku. Spacerując po uliczkach Starego Miasta, warto uważnie rozglądać się, żeby żaden nie umknął naszej uwadze, krasnale są sprytne i potrafią pojawić się dosłownie znikąd.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych