Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Stok narciarski SKI PARK MALINKA, Zgierz

Stok narciarski SKI PARK MALINKA, Zgierz  
Miejscowość: Zgierz
 
Województwo: łódzkie
 
Lokalizacja: Okolice Łodzi
 
Kategoria: sport / rekreacja
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: karolinka12-345 (97 pkt, 31 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne łódzkie »
 
Opis Zdjęcia (4) Komentarze (0) Mapa
Ośrodek sportowo - rekreacyjny SKI PARK " MALINKA " w Zgierzu stał się centrum zimowego wypoczynku. Na stoku Góry Wilamowskiej, w otoczeniu lasów i położonego u jej stóp kąpieliska, powstała nartostrada z wyprofilowanymi muldami. Na potrzeby miłośników białego szaleństwa, góra została podwyższona o 12 metrów. Na jej stoku wytyczono dwie trasy narciarskie.

Znajduje się na północ od Zgierza w kierunku Piątku i Kutna. Obecnie na terenie miasta Zgierza.

Stok narciarski Malinka ? nowoczesny narciarski stok zjazdowy położony w odległości ok. 1 km od Zgierza. Wjazd po prawej stronie w lesie tuż za Zgierzem jadąc trasą w kierunku Kutna. Posiada 2 tory (dłuższy ok. 400 m i krótszy ok. 220 m), 2 wyciągi, a także tor saneczkowy. Stok ma oświetlenie dzięki czemu wieczorem jazda też jest możliwa. Na terenie znajdują się bar i wypożyczalnia sprzętu.

W Zgierzu na narciarzy czekają już od jutra dwie trasy. Dłuższa ma około 400 metrów oraz stromy rozbieg, a krótsza 220 metrów. Na górze znajduje się także przygotowany zjazd dla sanek. Stok jest oświetlony, dzięki czemu można z niego korzystać również po zmroku. Wjazd na szczyt zapewniają narciarzom dwa wyciągi orczykowe. Mogą przewieźć ponad tysiąc osób na godzinę.

Wjazd na górę zarówno dłuższym, jak i krótszym orczykiem kosztuje 1,80 zł. W kasie wykupimy punkty (zapłacimy tylko gotówką), które będą zapisane na elektronicznej karcie.

Na Malince działać będzie bar z kominkiem oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

U podnóża góry znajduje się bar "Malinka", w którym można zjeść gorący posiłek i rozgrzać się przy kominku. Na ośrodku można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa i snowboardu. Znajduje się tu również duży parking z dobrym oznaczonym dojazdem przez Dąbrówkę Wielką.

Na uczących się na stoku będą czekać instruktorzy (lekcje płatne). Ośrodek uruchomił stronę internetową (www.ski-park.pl). Jest na niej zamieszczony widok z kamery zamontowanej na szczycie góry, dzięki czemu można na bieżąco oglądać warunki panujące na stoku.

Godziny otwarcia:
Ośrodek narciarski SKI PARK " MALINKA " czynny jest codziennie od 9 do 21

Serdecznie zapraszamy wszystkich ceniących sobie ruch i spacer na świeżym powietrzu oraz pragniemy umilić Państwa czas muzyką i organizowaniem zawodów snowboardowych i narciarskich
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych