Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Drawieński Park Narodowy, Drawno

Drawieński Park Narodowy, Drawno  
Miejscowość: Drawno
 
Województwo: zachodniopomorskie
 
Lokalizacja: Okolice Gorzowa
 
Kategoria: przyroda / natura / las / park
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: karolina12-345 (309 pkt, 12 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne zachodniopomorskie »
 
Opis Zdjęcia (5) Komentarze (0) Mapa
Drawieński Park Narodowy istnieje od 1990 r. Swoim zasięgiem obejmuje duże części dolin Drawy i Płotnicznej wraz z okolicznymi lasami. W sumie w granicach parku jest 11 ha.
Aż 83% całego parku porastają lasy. Głównie są to buczyny oraz sztucznie zasadzane przez człowieka bory sosnowe. Duża część lasów występujących wśród puszczy drawskiej liczy sobie około 120 lat. Trafiają się tam także wyjątkowo stare okazy: 450-letnie dęby czy 330-letnie buki.
Teren parku porasta ponad 900 gatunków roślin naczyniowych żyjących w 200 różnych zespołach roślinnych. W parku natrafić można na owadożerne rosiczki, storczyki, żurawinę drobnolistną czy lilię złotogłową. Wszystkie te rośliny są pod ścisłą ochroną. Atrakcją parku są także torfowiska, które stanowią siedliska dla wielu roślin bagiennych i szuwarowych.
Zwierzęta Drawieńskiego PN to w większości typowe gatunki dla lasów z północy Polski: sarny, jelenie, dziki czy lisy, a także żyjące nad wodami wydry i bobry. Bardzo ciekawie za to wygląda świat ptaków – nad drawieńskimi lasami można dostrzec wielu drapieżników, takich jak rybołowy, bieliki, puchacze czy myszołowy. Gady reprezentowane są między innymi przez żółwia błotnego.
Czyste wody przepływających przez park rzek są domem dla ok. 41 gatunków ryb. Wśród nich znajdują się wyjątkowo rzadko spotykane troć jeziorowa, troć wędrowna, głowacz białopłetwy, lipień, siela, sielawa czy pstrąg. Rybołówstwo dozwolone jest w wybranych miejscach parku po wykupieniu licencji.
Jednym z ciekawszych sposobów na zwiedzenie parku jest spływ Drawą. Długość rzeki w ramach parku wynosi 41 km, co daje możliwość ciekawej kilkudniowej wycieczki. Na terenie parku utworzone są także trasy piesze i rowerowe, które mają w sumie długość ponad 70 km. Problematyczne może być poruszanie się samochodem po terenie parku. Dla zmotoryzowanych turystów udostępnionych jest niewiele dróg, a większość z nich jest słabej jakości. Zarówno na terenie parku, jak i w jego sąsiedztwie znajduje się wiele miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie – od pól namiotowych, po eleganckie hotele.
 
 
 

Ciekawe miejsca i zabytki w Polsce

 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych