Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Kraków, Kraków

Kraków, Kraków  
Miejscowość: Kraków
 
Województwo: małopolskie
 
Lokalizacja: Okolice Krakowa
 
Kategoria: inne
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: karolina12-345 (309 pkt, 12 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne małopolskie »
 
Opis Zdjęcia (6) Komentarze (0) Mapa
Miasto Kraków położone jest w środkowo-zachodniej części województwa małopolskiego, na obszarze Bramy Krakowskiej, Niecki Nidziańskiej i Pogórza Zachodniobeskidzkiego. Jest siedzibą województwa małopolskiego.
Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, posiada ponad tysiącletnią historię. Do 1795 r. był stolicą Polski. Gród istniał tutaj już przed IX w. Około X w. był już jedną z głównych siedzib państwa piastowskiego. Pierwsza pisemna wzmianka o miejscowości pochodzi z 992 r. Za czasów Kazimierza Odnowiciela Kraków był już siedzibą biskupstwa. Prawa miejskie Kraków uzyskał w 1257 r. z rąk Bolesława V Wstydliwego.
Obecnie Kraków jest jednym z największych, najważniejszych i najpiękniejszych miast Polski. Posiada niezwykle wiele zabytków architektonicznych oraz najwięcej świątyń w Polsce. Jest bardzo ważnym ośrodkiem administracyjnym, handlowym, kulturalnym, przemysłowym, turystycznym i usługowym nie tylko w województwie, ale i w kraju. Posiada także własny port lotniczy Kraków-Balice. W 2006 r. Kraków wymieniony został wśród 5 najbardziej popularnych miast Europy. Rokrocznie Kraków odwiedzają liczne rzesze turystów (w 2010 r. ponad 8 milionów).
Do największych atrakcji Krakowa należą: Zamek Królewski na Wawelu z Bazyliką Archikatedralną pw. św. Stanisława i św. Wacława, Stare Miasto (wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) z rynkiem, Sukiennicami i kościołem Mariackim, kolegiata pw. św. Anny, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, kościół klasztorny Karmelitów pw. Nawiedzenia NMP, kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, kościół pw. Bożego Ciała, kościół pw. św. Andrzeja oraz naprawdę wiele innych atrakcji antropogenicznych, przyrodniczych, liczne muzea, centra handlowe itp.
Przez miasto przechodzi także kilkanaście samochodowych szlaków turystycznych.
Charakterystyka zagospodarowania turystycznego
Zagospodarowanie turystyczne jest bardzo dobrze rozwinięte na terenie miasta. Znajdują się tam różnorodne obiekty noclegowe od hoteli ekonomicznych, przez hotele ekskluzywne, pensjonaty, schroniska młodzieżowe, obiekty SPA i wellness, centra konferencyjne, domy wycieczkowe, pokoje gościnne, apartamenty i kwatery prywatne oraz bardzo dobrze rozwinięta baza gastronomiczna, sportowo-rekreacyjna i towarzysząca.
Inne
Więcej informacji o miejscowości i okolicach można znaleźć na stronie:
www.krakow.pl
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych