Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Bieszczadzki Park Narodowy, Ustrzyki Górne

Bieszczadzki Park Narodowy, Ustrzyki Górne  
Miejscowość: Ustrzyki Górne
 
Województwo: podkarpackie
 
Lokalizacja: Okolice Ustrzyk Dolnych
 
Kategoria: przyroda / natura / las / park
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: karolina12-345 (309 pkt, 12 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne podkarpackie »
 
Opis Zdjęcia (7) Komentarze (0) Mapa
Bieszczadzki Park Narodowy istnieje od 1973 r. i obecnie obejmuje powierzchnię ponad 29 tys. ha Bieszczad Zachodnich. Od 1992 r. tworzy międzynarodowy, polsko-ukraińsko-słowacki, Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” wspólnie z parkami krajobrazowymi: Doliny Sanu, Ciśniańsko-Wetlińskim, Użańskim Parkiem Narodowym, Nadsiańskim Parkiem Krajobrazowym oraz PN „Połoniny”. Na szczególną ochronę na tych terenach zasługują naturalne lasu bukowe oraz łąki wysokogórskie.
Bieszczady powstały ok. 25 mln lat temu z osadów fliszowych pochodzących z istniejącego 100 mln lat temu oceanu. Skały te wypiętrzyły się na skutek fałdowań alpejskich.
Lasy porastają zdecydowaną większość terenów parku. Głównie są to lasy bukowe, w których pojawia się dodatkowo jodła i jawor. W niektórych rejonach można spotkać także świerk oraz olchę. Wyższe partie gór porośnięte są łąkami, na których pojawiają się charakterystyczne dla Karpat Wschodnich rośliny, takie jak pszeniec biały czy fiołek dacki.
Park stanowi miejsce występowania wielu dużych drapieżników. Żyją tu niedźwiedzie brunatne, wilki oraz coraz rzadziej, będące symbolem parku rysie. Czasami można także spotkać samotnie wędrujące żbiki. Nad bieszczadzkimi lasami i łąkami królują drapieżne ptaki – orzeł przedni i orlik krzykliwy.
Turystów w Bieszczady przyciąga przede wszystkim krajobraz. Podczas wędrówek po bieszczadzkich połoninach można cieszyć się rozległymi widokami. Co więcej Bieszczady to jedne z łagodniejszych Polskich gór, dlatego nadają się na wycieczkę nawet dla mniej wprawionych wędrowców. Dla odwiedzających przygotowane jest ok. 120 km szlaków, które dają możliwość zarówno krótkich, jak i wielodniowych wędrówek i odkrywania piękna regionu.
Odwiedzając Bieszczadzki PN warto skorzystać z możliwości wycieczek konnych. Na terenie parku wyznaczona jest sieć tras konnych o całkowitej długości 142 km. Ośrodek w Wołosatem oferuje przejażdżki na koniach huculskich – zarówno naukę dla osób mniej doświadczonych, jak i kilkudniowe rajdy dla turystów bardziej obeznanych z jeździectwem.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
Inne ciekawe miejsca w okolicach miejsca: Bieszczadzki Park Narodowy, Ustrzyki Górne
 
- Tarnica, Wołosate
 
- Połonina Wetlinska, bieszczady
 
- Bukowe Berdo, bieszczady
 
- szlak do grobu Hrabiny, bieszczady
 
- Kremenaros, bieszczady
 
- Połonina Caryńska, bieszczady
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych