Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Kraków

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Kraków  
Miejscowość: Kraków
 
Województwo: małopolskie
 
Lokalizacja: Okolice Krakowa
 
Kategoria: kultura / sztuka
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: MOCAK (10 pkt, 170 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne małopolskie »
 
Opis Zdjęcia (5) Komentarze (0) Mapa
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK jest pierwszym w Polsce tego typu miejscem, które stworzono od podstaw. Budynek powstał na terenie dawnej fabryki Schindlera w poprzemysłowej dzielnicy Zabłocie, która w ostatnich latach przechodzi gwałtowną rewitalizację.
Ekspozycja Kolekcji MOCAK-u zmienia się przynajmniej raz do roku, a wystaw czasowych kilka razy w roku. Muzeum realizuje cykl wystaw, których tematem jest związek sztuki z ważnymi płaszczyznami życia społecznego. Do tej pory odbyło się pięć: Historia w sztuce, Sport w sztuce, Ekonomia w sztuce, Zbrodnia w sztuce i Gender w sztuce.

W Kolekcji MOCAK-u znajdują się prace artystów z całego świata, takich jak: Shinji Ogawa, Mirosław Bałka, Stanisław Dróżdż, Edward Dwurnik, Julian Opie, Heimo Zobernig, Krištof Kintera, Wilhelm Sasnal, Daniel Spoerri czy Krzysztof Wodiczko.

W MOCAK Bookstore – świetnie zaopatrzonej księgarni specjalistycznej – można kupić także reprodukcje dzieł z Kolekcji MOCAK-u oraz pamiątki i przedmioty zaprojektowane przez artystów. Interesujące książki oferuje Biblioteka, która udostępnia je bezpłatnie (także obcokrajowcom). Można również zwiedzić Bibliotekę Mieczysława Porębskiego.

MOCAK to przestrzeń przyjazna zwiedzającym, którzy na co dzień mogą zaszyć się z książką w czytelni z antresolą lub wstąpić na kawę do MOCAK Café – przestronnej kawiarni z ogródkiem i kącikiem dla dzieci.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych