Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Kopalnia soli w Wieliczce, Wieliczka

Kopalnia soli w Wieliczce, Wieliczka  
Miejscowość: Wieliczka
 
Województwo: małopolskie
 
Lokalizacja: Okolice Krakowa
 
Kategoria: zabytek / muzeum
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: Jaco (317 pkt, 11 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne małopolskie »
 
Opis Zdjęcia (14) Komentarze (1) Mapa
Zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce to jeden z dwunastu obiektów, który znalazł się na pierwszej liście UNESCO (z 1978 roku). Chociażby z tego względu warto kopalnię odwiedzić.

Oto jak został uzasadniony wpis Wieliczki na listę UNESCO: „Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby, szybiki) o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych"

Trasa turystyczna Wieliczki sięga głębokości 140 m i znajdują się na niej słynne komory: Kaplica św Kingi oraz Komora Warszawa oraz wiele innych. Trasa podstawowa zajmuje około 2 godziny zwiedzania, ale mimo zmęczenia warto jeszcze na końcu wejść do Muzeum, dzięki któremu dowiemy się bardzo wiele na temat technologii i historii kopalni w Wieliczce.

Radzę odwiedzić kopalnię soli w Wieliczce poza sezonem (na przykład jesienią, w tygodni), w przeciwnym razie dużo czasu spędzimy w kolejkach, bo obiekt jest bardzo popularny wśród turystów z całej Europy.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych