Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Smocza Jama, Wawel, Kraków

Smocza Jama, Wawel, Kraków  
Miejscowość: Kraków
 
Województwo: małopolskie
 
Lokalizacja: Okolice Krakowa
 
Kategoria: zabytek / muzeum
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: Anonim
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne małopolskie »
 
Opis Zdjęcia (2) Komentarze (1) Mapa
Smocza Jama to jaskinia usytuowana na zachodnim zboczu wawelskiego wzgórza w Krakowie. Na atrakcyjność Smoczej Jamy wpływa związana z nią legenda nawiązująca do mitycznego początku Krakowa. Jaskinia powinna znaleźć się na liście obowiązkowych punktów do zwiedzenia wszystkich osób odwiedzających Wawel.

Zwiedzanie Smoczej Jamy rozpoczyna się na terenie zamku na Wawelu, dokładnie z terenu wzgórza opodal baszty Złodziejskiej. W ceglanej wieżyczce, stanowiącej dawniej studnię austriacką, znajduje się klatka schodowa. Całkowita długość pieczary wynosi 270 m, zwiedzającym udostępniona została trasa o długości 81 m. Na trasie znajdują się trzy komory, z których największa o długości 25 m i wysokości dochodzącej miejscami do 10 m. Wyjście ze Smoczej Jamy znajduje się poza obrębem murów zamku, wprost na wiślany bulwar.

Przy wyjściu ze Smoczej Jamy usytuowana została rzeźba legendarnego Smoka Wawelskiego dłuta Władysława Chromego z roku 1972. Smok jest niewątpliwą atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych przez fakt, że do dziś zieje ogniem.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych