Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Żurawnica, Krzeszów

Żurawnica, Krzeszów  
Miejscowość: Krzeszów
 
Województwo: małopolskie
 
Lokalizacja: Okolice Elbląga
 
Kategoria: góry
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: kudlacikus (28 pkt, 78 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne małopolskie »
 
Opis Zdjęcia (4) Komentarze (1) Mapa
Żurawnica z „Kozimi Skałami”, to góra (724m n.p.m.) na pograniczu Beskidu Małego i Średniego, której osobliwością są zabytki przyrody nieożywionej. Na jej zachodnim stoku położona jest malownicza miejscowość Krzeszów (www.stryszawa.pl/miejscowosci-gminy.php), gdzie zacząć można naszą wycieczkę.
Opis dojazdu: od Wadowic drogą nr 28 w stronę Suchej Beskidzkiej, w miejscowości Mucharz skręcić należy w prawo na Tarnawę Górną i Krzeszów. Drogą tą dojedziemy do kościoła (z 1903r) w Krzeszowie i tutaj możemy zostawić samochód.
Dojście: zielonym szlakiem, którym udajemy się w kierunku wschodnim. Najpierw asfaltową drogą (około1km) i w prawo do lasu. Po 20-tu minutach dochodzimy na dużą polanę z której rozpościerają się wspaniałe widoki na Beskid Żywiecki (pasmo Babiej Góry). Miłym wspomnieniem może być doskonały smak dzikich poziomek porastających prawie całą łąkę. U szczytu łąki szlak skręca trochę w prawo w gęste krzaki. Teraz już niedaleko do szczytu, gdzie po drodze można podziwiać wspaniałe wychodnie skalne rozciągająca się na przestrzeni ok. 350 m. o wysokości do 12 m zbudowane z piaskowców ciężkowickich – część z nich to pomniki przyrody (warto podejść bliżej by zobaczyć osobliwe rośliny porastające miejscami pionowe skały). Dodam też, że skałki są wykorzystywane przez wspinaczy skałkowych jako buldery.
.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych