Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Grota Komonickiego, Las

Grota Komonickiego, Las  
Miejscowość: Las
 
Województwo: śląskie
 
Lokalizacja: Okolice Elbląga
 
Kategoria: góry
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: kudlacikus (28 pkt, 78 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne śląskie »
 
Opis Zdjęcia (3) Komentarze (0) Mapa
Opis:
Grota powstała prawdopodobnie w skutek obsunięcia się ogromnej płyty piaskowca. Wlot jest imponujących rozmiarów – około 12m szerokości i do 3m wysokości. Znad otworu wejściowego spływa strumień tworząc niezwykły wodospad szczególnie ładny wiosną. Wnętrze to pustka z litym wietrzejącym stropem piaskowcowym, miejscami osmolonym od ognisk palonych przez nocujących tu niekiedy turystów..
W pobliżu w kierunku południowo-zachodnim (widoczna ścieżka nad strumieniem) usytuowany jest wodospad na Dusicy, będący największym tego typu obiektem w piaskowcach.
Jak trafić:
Kierujemy się do miejscowości Rzyki koło Andrychowa, tam poprowadzą nas tablice na parking przy stoku narciarskim „Pracica”. Pozostawiamy samochód na parkingu i ruszamy kamienistą drogą w górę gdzie prowadzi nas żółty szlak turystyczny. Mijamy wspomniany stok narciarski i pniemy się dalej malowniczą leśną drogą. Cały czas prowadzi nas żółty szlak. Po 1,5h docieramy do czerwonego i zielonego szlaku, gdzie skręcamy na zachód (w prawo) i teraz już granią podążamy w stronę rezerwatu „Łamana Skała”. Po niedługim czasie docieramy do rozstaju gdzie szlak czerwony prowadzi do rezerwatu, a zielony w stronę Gibasowego Wierchu. Tutaj na rozstaju odnajdujemy ścieżkę leśną prawie dokładnie na południe. Zanim ruszymy w dalszą drogę do groty warto skierować się w przeciwnym kierunku na północ, gdzie ok 200m od drogi znajdują się ciekawe piaskowcowe wychodnie skalne do 8m wysokości. Wracamy do rozstaju i podążamy ścieżką w dół. Po kilkunastu minutach dotrzemy do leśnej drogi na którą skręcamy w kierunku wschodnim (w lewo). Idąc drogą niedaleko napotkamy po prawej stronie leśną kapliczkę i przed nią należy skręcić w prawo – na południe. Stroma ścieżka w dół zaprowadzi nas nad wejście do groty.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych