Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

*SWOBODA*STADNINA KONIA HUCULSKIEHO, HAWŁOWICE

*SWOBODA*STADNINA KONIA HUCULSKIEHO, HAWŁOWICE  
Miejscowość: HAWŁOWICE
 
Województwo: podkarpackie
 
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
 
Kategoria: sport / rekreacja
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: Bodzio (276 pkt, 14 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne podkarpackie »
 
Opis Zdjęcia (22) Komentarze (0) Mapa
Gospodarstwo agroturystyczne "Swoboda" w Hawłowicach w zespole dworsko-parkowym Hawłowic Dolnych położone jest w pięknej pagórkowatej okolicy Ziemi Pruchnickiej geograficznie Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego, słynącej z malowniczych pejzaży, czystego środowiska i mało znanych , wysokiej klasy zabytków. Stadnina, utworzona przed 10 laty, osiągnęła w krótkim czasie znaczące sukcesy hodowlane i sportowe w kraju i na arenie międzynarodowej. Sukcesem okazały się również organizowane w Hawłowicach zawody jeździeckie "Zajazd huculski".(czwarty rok z rzędu w Hawłowicach odbył się Zajazd Huculski – prestiżowe zawody jeździeckie, a tym samym eliminacje do Ogólnopolskiego Czempionatu. Impreza odbyła się jak zwykle w drugi weekend lipca) Niestety (22 kwietnia 2011 roku w wieku 51 lat odszedł na wieczny odpoczynek właściciel SK Hawłowice Józef Babiś, znany i ceniony hodowca koni huculskich..Człowiek wielkiego serca, zawsze skory do pomocy. Dlatego w Wielkanocny Poniedziałek żegnały Go tysiące przyjaciół, znajomy. W ostatniej drodze z hawłowickiego pałacu towarzyszyły Mu również dwa najbardziej ulubione konie huculskie- Puszkar i Neron. Stadnina hawłowicka oferuje:

- indywidualną jazdę konną na dwóch ujeżdżalniach oraz w terenie
- naukę jazdy pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów
- zajęcia hipoterapii
- przejażdżki powozami , a w zimie kuligi
-pensjonat dla koni

Pejzaż niezmącony industrialnymi zabudowaniami zachęca do wycieczek pieszych czy rowerowych po przebiegającej przez Hawłowice trasie.

Dodatkowe atrakcje to zwiedzanie zabytków architektury drewnianej, jak dawna cerkiew w samych Hawłowicach , rynek w pobliskim Pruchniku czy kościół w Chłopicach. Niedaleko położone są Łańcut ze wspaniałym pałacemi Jarosław z interesującą zabudową rynku i ciekaym budownictwem kościelnym. Niezwykłym przeżyciem jest przejazd kolejką wąskotorową kursującą na trasie Przeworsk-Dynów,spacer po Przenyskim Rynku oraz fortach,zwiedzenie Bolestraszyc czy Krasiczyna.

Oddalenie od środków przemysłowych daje unikalną możliwość ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku i wyciszenia w gościnnych hawłowickich progach. Dla spragnionych towarzyskich atrakcji gospodarstwo oferuje parkiet taneczny na tarasie z romantycznym widokim na park. Posiłki przygotowywane są na miejscu z produktów lokalnych , zaspokoją każdy apetyt. Zmęczeni po dniu pełnym wrażeń goście "Swobody" mogą zażyć odpoczynku nad brzegami stawów, podziwiając grę świateł zachodzącego słońca odbijającego się w wodzie. ttp://www.swoboda.agro.pl/stadnina/
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
Inne ciekawe miejsca w okolicach miejsca: *SWOBODA*STADNINA KONIA HUCULSKIEHO, HAWŁOWICE
 
- Zamek Dubiecko, Dubiecko
 
- Sanktuarium M.B Pocieszenia, Jodłówka
 
- Galeria pod Gontem, Pruchnik
 
- Pruchnicki Rynek, Pruchnik
 
- Rynek w Jarosławiu, Jarosław
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych