Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, SANNIKI

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, SANNIKI  
Miejscowość: SANNIKI
 
Województwo: mazowieckie
 
Lokalizacja: Okolice Płocka
 
Kategoria: kultura / sztuka
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: ECA SANNIKI (9 pkt, 192 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne mazowieckie »
 
Opis Zdjęcia (4) Komentarze (0) Mapa
Sanniki na Szlaku Chopinowskim
Około 35 km od Żelazowej Woli, gdzie się urodził Fryderyk Chopin i niemal tyle samo od Brochowa, gdzie był chrzczony, 35 od Płocka i 85 od Warszawy stoi XVIII-wieczny pałac, otoczony zadbanym, równie zabytkowym parkiem. Mieści się tu siedziba Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina.

Związki tego miejsca z kompozytorem są niezaprzeczalne. Spędził tu, w gościnie u rodziny Pruszaków, lato 1828 roku. Walory historyczne, wyjątkowe malowidła z końca XVIII i połowy XIX wieku, sentymentalne pamiątki po największym polskim kompozytorze, stawiają pałac w Sannikach na ważnym szlaku turystycznym. W średniowieczu ziemie te należały do książąt mazowieckich linii płockiej, więc miejsce to doskonale wpisuje się również w Szlak Książąt Mazowieckich.

W latach 70. XX wieku po raz pierwszy pojawiła się idea, aby pałac sannicki uczynić miejscem kultywującym pamięć o Fryderyku Chopinie. Rok 2016 jest rokiem szczególnym, ponieważ Sanniki obchodzą 35-lecie koncertów chopinowskich.
W minionym dwudziestoleciu obiekt przeszedł wiele zmian, powstał Zespół Pałacowo-Parkowy im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Ostatni remont, w latach 2011-2014, pozwolił nie tylko na odrestaurowanie obiektu. W trakcie prac renowacyjnych dokonano bowiem kilku zaskakujących odkryć, zarówno w pałacu, jak i na terenie parku. Na uwagę zasługują oryginalne polichromie, powstałe na przełomie XVIII i XIX w., odnalezione pod kilkoma warstwami farb i tynku. Jest to jednak zaledwie jeden z wielu powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce. To jedyne na Mazowszu autentycznie historycznie miejsce związane z Fryderykiem Chopinem - nie zrekonstruowane, a zrewaloryzowane.
Pamięć po kompozytorze jest tu nadal żywa, w pałacu odbywają się koncerty chopinowskie i wiele imprez artystycznych, wystaw, wernisaży, pokazów filmowych.
W każdą pierwszą niedzielę miesiąca grane są koncerty chopinowskie, połączone z recytacją w wykonaniu znanych aktorów. Całości dopełnia za każdym razem otwarcie nowej wystawy malarstwa, fotografii lub rzeźby.
.
W niedzielę, 21 lutego 2016 roku o godzinie 14.00 rozpoczyna się sezon koncertowy. Ze spektaklem słowno-muzycznym wystąpi Jan Nowicki, grać na saksofonie i śpiewać będzie Marek Stryszowski, na instrumentach klawiszowych Cezary Chmiel. Po koncercie wystawa malarstwa Renaty Wojnarowicz.
Bilety na koncert 15 zł normalny i 7 zł ulgowy prosimy rezerwować telefonicznie pod numerem 24 268 11 08 w. 25 i 28 lub mailowo sekretariat@ecasanniki.pl Park i pałac można zwiedzać codziennie w godzinach 8.00 - 17.00 (w sezonie letnim kwiecień - wrzesień do 21.00) Od poniedziałku do piątku między 8.00 a 15.30 (w sezonie letnim od maja do września również w weekendy między 10.00 a 18.00) pałac można zwiedzać pod opieką przewodnika. Wstęp do parku bezpłatny. Zwiedzanie pałacu 10 zł bilet normalny i 3 zł ulgowy.

Oferta Europejskiego Centrum
 zwiedzanie pod opieką przewodnika neoklasycystycznego pałacu z końca XVIII wieku
 cykliczne wystawy malarstwa, fotografii, rękodzieła artystycznego
 koncerty chopinowskie
 występy Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Sanniki”
 koncerty plenerowe
 profesjonalną salę konferencyjną z tarasem
 warsztaty tematyczne dla dzieci i dorosłych
 wakacyjne zajęcia dla dzieci
 altanę grillową na rozmaite spotkania
 kompleks boisk, również do tenisa ziemnego, plac zabaw dla dzieci
 współpraca przy planowaniu i realizacji wycieczek rodzinnych, grup zorganizowanych, seminariów
i innych spotkań
 Dom Pracy Twórczej

Obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina ul. Warszawska 142, 09-540 Sanniki
tel./fax 24 268 11 08
sekretariat@ecasanniki.pl
www.ecasanniki.pl
 
 
 

Ciekawe miejsca i zabytki w Polsce

 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych