Dodaj miejsce Zarejestruj się
 
 
 
Miejsca
 
 
 
   
 
  Dodaj ciekawe miejsce
 
 
 
 

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Krosno

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Krosno  
Miejscowość: Krosno
 
Województwo: podkarpackie
 
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
 
Kategoria: kultura / sztuka
 
Ocena: 0 0 0 0 0 oceń
 
Zaloguj się, aby móc ocenić miejsce.
 
Dodane przez: CDS (7 pkt, 242 miejsce / 1146)
 
Zobacz też: Ogłoszenia turystyczne podkarpackie »
 
Opis Zdjęcia (2) Komentarze (0) Mapa
Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to niepowtarzalny projekt odwołujący się do tradycji tej gałęzi przemysłu, z którego miasto zasłynęło na cały świat. Szkło tutejszych hut od dawna stanowi synonim najwyższej klasy i kunsztu, zaś artyści projektujący i wytwarzający je to uznani specjaliści, których prace prezentowane były nie tylko w całym kraju, ale w wielu najsłynniejszych galeriach
i muzeach na świecie. Powstające właśnie przy krośnieńskim Rynku Centrum stanowić ma godną oprawę dla ich dorobku, który prezentowany będzie w nowoczesny i bardzo atrakcyjny sposób, wykorzystując najnowsze techniki ekspozycyjne.

W skład Centrum wchodzić będzie budynek główny znajdujący się przy ulicy Blich 2 oraz tzw. piwnice przedprożne położone przed zachodnią pierzeją Rynku. W obiekcie głównym na odwiedzających czekać będą nie tylko szklane eksponaty, ale także warsztaty szklanego rzemiosła, z możliwością zaprojektowania własnej formy szklanej, wykonania jej metodą tradycyjną, a na koniec ozdobienia wg własnego uznania. Do dyspozycji turystów będzie także sklep oraz multimedialna sala kinowo-konferencyjna. Piwnice przedprożne mieścić będą natomiast ekspozycję najcenniejszych dzieł sztuki wykonanych ze szkła oraz interaktywne sale „Szkła w fizyce” umożliwiające poznanie właściwości szkła poprzez eksperymenty i zabawę. Centrum zostanie otwarte 2 czerwca 2012 r.
 
 
 
Zobacz też Inne ciekawe miejsca
 
Inne ciekawe miejsca w okolicach miejsca: Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Krosno
 
- Zamek Kamieniec, Odrzykoń
 
- Muzeum Podkarpackie, Krosno
 
 
 
 
Najaktywniejsi użytkownicy
 
  3033 pkt
 
  Adam-turysta
 
  2106 pkt
 
  toja1358
 
  916 pkt
 
  tallar6
 
  740 pkt
 
  Blitzkrieg
 
  648 pkt
 
  emes
 
 
 
 
Zobacz też
 
Ogłoszenia turystyczne w Polsce
 
 
 
 
ZaMiasto.com.pl - miejsca, zabytki, atrakcje
 
Witamy na serwisie ZaMiasto.com.pl. Jest to portal tworzony przez użytkowników, którzy zamieszczają własne propozycje (opisy, zdjęcia, komentarze, mapy) ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu propozycje zabytków, muzeów, miejsc nad jeziorami, do wypoczynku, zamków, szczytów górskich i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Skorzystaj z mapy Polski lub wyszukiwarki, żeby znaleŸć propozycje ciekawych miejsc i zabytków.
 
Miejsca w lesie i nad jeziorem
 
Kontakt       Polityka prywatnosci       Polityka cookies       Regulamin       Reklama       Inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć serwisów internetowych